Čaro biliardu objavuje aj najmladšia generácia

    Popri medzinárodnej sérii pripravil BK 14 Lucasart Kľušov aj turnaj pre najmladších. Podľa šéfa klubu Františka Malaníka 1. Žiacky kľušovský turnaj splnil poslanie a očakávanie: „Chlapci základných škôl z Kľušova po piatich týždňoch tréningov prekvapili výkonmi a potešili ma.“ Po zápasoch v skupinách na dve vyhrané hry boli podľa poradia určené štvrťfinálové dvojice.

    David Guttek vyhral so Samkom Pekárom tesne 3:2 v zápase veľmi dobrej úrovne. V druhom štvrťfinále zvíťazil talentovaný Mario Vilček nad Timkom Pekárom 3:1, v ďalšom Maroš Petrík zdolal benjamínka Miloša Stretňanského 3:1 a napokon Samko Guttek vyhral so Stankom Guttekom vo vyrovnanom zápase 3:2.

    Semifinálové duely skončili zhodným výsledkom 3:1. Dávid Guttek vyhral so Samkom Guttekom a Mario Vilček s Marošom Petríkom. V jednoznačnom finále zvíťazil Mario nad Davidom 3:0 a stal sa historicky prvým víťazom kľušovskej kadetky.

    „Pre všetkých začínajúcich biliardistov to bola prvá turnajová skúsenosť, na ktorú, veríme, nadviažu ďalšie skúsenosti aj úspechy nielen na lokálnej úrovni. Práca s najmladšími je najťažšia, ale prináša najsladšie ovocie,“ zhodnotil podujatie prezident klubu BK 14 Lucasart Kľušov a veľký nadšenec tohto guľatého športu František Malaník.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 28/2017. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Kľušovský pohár Prešovských novín 25.2.2017

1. Filip Malaník

2. Michal Šoltís

3. Pavol Šoltís 

3. Marián Marhefka

 

         

 

 

 

 

 

                                      

Biliardový klub BK'14 LUCASART KĽUŠOV